Monday, 26/10/2020 UTC+1
Podróże i Hobby online!

Wybór mebli i różne inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Post by relatedRelated post

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być duża, by zdołać bez problemu zmieścić tam ubrania oraz utrzymać właściwy ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne, aby odizolować garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy głównie od tego, co zamierzamy tam przechowywać. Decyzja o tym, czy potrzebujemy wiele drążków z wieszakami, półek czy szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju rzeczy mamy. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na różne urządzenia, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba zajmie niedużo miejsca, świetnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. Jest to rewelacyjna metoda na zwiększenie przestrzeni na swoje rzeczy, a także inne przedmioty. Do niewielkiej garderoby dobrze jest kupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która produkuje ładowne szafy ubraniowe. Pojemna szafa narożna też jest świetną decyzją i zwiększy miejsce na swoje ubrania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też zamontować w swojej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to samodzielne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o właściwe oświetlenie pomieszczenia. Bardzo istotne jest, by światło docierało do wszystkich półek, a także zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia doskonałym pomysłem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one najmniej energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pokój, ale też umożliwi nieograniczone przeglądanie się podczas wybierania odzieży. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, można wybrać wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

About